W sobotę 23 kwietnia br. o godz. 7:30 w Farze pw. św. Wojciecha i Stanisława w Rzeszowie będzie odprawiona Msza Święta za wszystkich darczyńców Stowarzyszenia Smoleńskiego. Niech przez Ofiarę Chrystusa, którą Kapłan złoży na ołtarzu, dobry Bóg hojnie pobłogosławi wszystkim dobroczyńcom i ofiarodawcom. Prosimy wszystkich przyjaciół Stowarzyszenia o modlitwę i udział w zamówionej Mszy świętej, fizycznie lub w łączności duchowej. Każda modlitwa jest cenna. Bóg zapłać za wszelkie dobro.

https://fara.rzeszow.pl/

Rzeszowska Fara to kościół szczególnie związany z Patronką naszego stowarzyszenia. W nawie bocznej znajduje się ołtarz bł. Natalii Tułasiewicz. W każdy trzeci czwartek miesiąca na Mszy świętej wieczornej prowadzona jest modlitwa za uczniów i nauczycieli z Rzeszowa i okolic. Bł. Natalia misję nauczycielską łączyła ze służbą Bogu i Ojczyźnie.

Przy okazji pragniemy podzielić się wspaniałą wiadomością nie tylko dla nauczycieli.

Dnia 30 marca 2022 roku Kongregacja Episkopatu Polski uznała Błogosławioną Natalię Tułasiewicz patronką nauczycieli polskich.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Abp Stanisław Gądecki odczytał dekret Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów ustanawiający Natalię Tułasiewicz patronką nauczycieli w Polsce.

Więcej o tym wydarzeniu na stronie KEP:

https://episkopat.pl/bl-natalia-tulasiewicz-patronka-nauczycieli-polskich/?fbclid=IwAR2dPdCY1c_oQeXeFxUbl917RWwF6XV7vATmFvOejxkvU5ZRGMi6MKYZ2Kc

Rzeszów to miasto, w którym dla Natalii Tułasiewicz wszystko się zaczęło. I życie się zaczęło. I powołanie się zaczęło.

„Kiedy weszłam w Rzeszowie do tego kościoła, w którym otrzymałam największą z łask, łaskę chrztu św. całe moje życie ofiarowałam Bogu w ofiarowaniu mszy św. Była właśnie niedziela – z kazalnicy padały słowa jakby specjalnie dla mnie przeznaczone: o znaczeniu miłości w życiu katolika, o tym największym przykazaniu Chrystusa, którego realizacji w świecie pragnęłam zawsze i pragnę poświęcić wszystkie siły. (..) W świątyni mojego chrztu Bóg daje mi znak, iż pełnię Jego wolę idąc tą drogą. Mam mu służyć pośród świata tak właśnie, jak to głosi motto tych moich zapisków.”

Być poetką życia. Zapiski z lat 1938-1943. Wydawnictwo Flos Carmeli.

Poznań 2020. str. 425

Zachęcamy do odwiedzenia strony poświęconej Błogosławionej Natalii Tułasiewicz

http://blogoslawionanatalia.eu/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz